Rady a nápady

Drazí zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili, že v období 30.9.2016 - 21.10.2016 bude eshop Kurakuvsvet.cz mimo provoz z důvodu migrace na nový systém a dlouho odkládané dovolené. Ještě před spuštěním nového systému Vás upozorníme emailem. Z důvodu přechodu na nový systém bude potřeba, abyste se znovu zaregistrovali. 

Z technických důvodů budou objednávky odeslány až 24.10.2016.

V případě dotazů neváhejte a kontaktujte nás na objednavky@kurakuvsvet.cz.

Věříme, že nový eshop bude pro Vás přehlednější a pohodlnější.

logo

S pozdravem

Průcha Radek

Kuřákův svět

Pokud máte zkušenosti, vychytávky či návody na úpravu e-kuřáského nádobíčka o které se chcete podělit s dalšími e-kuřáky, písněte na info@kurakuvsvet.cz

Úprava tanku K8 od Grifa

" Na K8 provedena úprava pro mesh, dá se použít i knot klasickým způsobem. Vyvrtal jsem další díru 4mm do čtverce s ostatními. Je třeba rozebrat a  vrchní placku provrtat samostatně. Potom složit a vyvrtat zbytek. Je to nerez, tak je potřeba pořádně ostrý vrták. Pozor při použtí meshe je třeba ty vrchní díry odizolovat. Dá se použít izolace středového kontaktu starého atty. Mesh do U, oplet, 5 závitů 0,20 kanthal. Odpor 1,9 ohmů. Je děsná škoda, že tam číňan tu díru nedělá. Asi by se dal použít mesh jako hokejka i bez vyvrtání. V každém případě je K8 parádní nerezový kouřítko. "

grif1  grif2

Grife díky za návod k úpravě !

 

IGO-L a S

Nejedná se o nic světoborného, místo knotů je použita rulička meshe a na ní oplet. Namotáno 0,2 mm drátem niklchrom 40 ohmu. Výsledný odpor spirálky 1,4 ohmu , ideální na mechanické gripy. Tvorba kouře je opravdu dokonalá, chuťově velmi podobé genesis systémům. Při nápeku na spirálce cca jednou za týden žhavením a zároveň foukáním na spirálku provedu očistu a tento setup vydrží bez problému více jak měsíc. Používám jak na IGO-L tak IGO-S .

set set2

 

norek

Repase hlavy Bcc Evod a ProTank

Výměna spirálky u hlav určených pro clearomizery Bcc Evod a ProTank je opravdu velmi jednoduchá záležitost.

1

1) Vyjmeme silikonové těsnění :

2

2) Z vrchní části hlavy odstraníme drážkovanou kovovou trubičku (tlakem do strany, je potřeba trochu síly)

3

3) Ze spodní částí odstraníme středový pin

4

4) Z dolní části hlavy vyjmeme spodní těsní středového pinu. Nyní již shora, bez problému vyjmeme starou spirálku

4

5) Za pomocí jehly, popřípadě kancelářské sponky namotáme novou spirálku. Osobně se mi osvědčil odporový drát 0,16mm  NiCr 61 ohmu, knot 3mm . Výsledný odpor je 1,9 ohmu. Lze samozřejmě použít i salbší knoty, které se dají "na sebe" do požadovaného průměru. Další možnost je při sestavování umístit ještě jeden knot přímo na namotanou spirálku.

5

6) Namotanou spirálku protáhneme hlavou :

6

7) Na jeden z konců navlékneme  těsnění středového pinu :

7

8) Zatlačíme těsnění dovnitř hlavy :

9

9) Do těsnění zatlačímě středový pin :

9

10) Po zatlačení středového pinu, odstřihneme, nebo "ukroutíme" konce odporového drátu. V případě potřeby zastřihneme i konce knotů. Osadíme zpět horní kovovou trubičku a silikonové těsnění.

10

Tímto způsobem lze samozřejmě repasovat i jiné hlavy, např. Vivi nova, CE5+ a další.

norek

 

 

 

Malý návod na úpravu Bcc s meshem od Vanbura

15

Na grilovací jehle uděláme ruličku , navlečeme oplet, namotáme spirálku, vše usadit do základny a zkrátit mesh, aby se vešel do tanku. Nakonec před uzavřením položíme na spirálku 1mm knot k lepšímu sání liquidu a zároveň jako izolace od vrchní časti - mohlo by se zkratovat.

02

03

4

5

 

Vanbur - díky za funkční návod 

PayPal 

GP

FA

odkaz

V této kategorii nejsou žádné výrobky.

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení