Registrujte se a získejte 5% slevu na nezlevněná aromata.

Kalkulátor pro vlastní míchání

Jak na to? Pomocí tohoto e-liquid kalkulátoru je míchání opravdu snadná záležitost . :)

Pomůže nám jednoduchý příklad : máme v úmylsu namíchat vlastní liquid o síle 12mg nikotinu s tabákovou příchutí Maxx Blend. K dispozici máme bázi (nikotinový základ) 36mg a beznikotinový základ 0mg nikotinu. Svůj oblíbený liquid budeme chtít mít v lahvičce o objemu 20ml.

Kalkulátor má 3 tabulky :

tabulka č.1 :

Nikotinový základ: zadáváte sílu nikotinového základu (báze), ze kterého budete míchat. Podle našeho příkladu zadáme tedy 36mg.

Požadovaná koncentrace nikotinu: zadáme, jakou sílu nikotinu v mg náš finální liquid bude mít. Podle příkladu tedy zadáme 12mg.

Připravované množství: zde napíšeme objem kterého chceme dosáhnout, podle příkladu tedy 20ml

Aroma 1: do políčka Aroma 1 až Aroma 4 zapisujeme množství použité příchutě v % (můžeme tvořit až ze 4 druhů příchutí) . Z našeho příkladu tedy podle vlastní zkušenosti zapíši 8 . Jak velké procento příchutí je třeba použít? Většina výrobců doporučuje 1-5% . Často to ale bývá více. Doporučuji začít na menších % a po odležení hotového liquidu vyzkoušet a případně dokápnout. Je skoro pravidlem, že tabáková aromata se používají v menších % než ovocné.

Počet kapek na 1ml: zde zadáme kolik kapek aromatu se nám vejde do 1ml . Většina lahviček příchutí vytvoří 18-20 kapek na 1ml. Pokud se Vám to nechce měřit, nechte zadaných 20 kapek (nic nezkazíte)

tabulka č.2 :

Tato tabulka je výsledková, nic do ní nezapisujeme. Pokud jste postupovali podle našeho příkladu, klikněte nyní na tlačítko vypočti. Nyní již máme ve sloupcích výsledky nutného množství námi požadovaného liquidu.

PG nebo VG s nikotinem: zde jsme se dopočítali k hodnotě 6,7ml báze (základu), který jsme zadávali v síle 36mg

PG nebo VG bez nikotinu: výsledek je 11,7ml báze s obsahem nikotinu 0 mg, kterou v podstatě ředíme nikotinový základ

Aroma 1: Aroma 1 až 4, zde se vypočte množství potřebného aroma (příchtě). Z našeho zadání vyšlo 1,6ml (za tímto údajem jsou hodnoty v % a kapkách), pro náš příklad bude rychlejší nakapat tedy 32 kapek.

Došli jsme do konce našeho snažení. Nyní vezmeme lahvičku, do které se nám vejde 20ml liguidu, odměříme např. injekční stříkačkou 6,7ml báze 36mg a plníme do naší lahvičky. Dále vezmeme bázi s 0 mg nikotinu, odměříme 11,7ml a také nalijeme do lahvičky. Nakonec vezmeme aroma (příchuť) z našeho příkladu Maxx Blend a do lahvičky nakapeme 32 kapek. Důkladně protřepeme, necháme minimálně dva dny uležet a máme hotovo. Chuťově i kouřivostí náš vytvořený liquid hravě překoná i mnohé komerční výrobky.

Používáme ověření věku Adulto